herb

Przegląd informacji lokalnych:

  • Sorry... Feed deactivated!

Nasze okolice

W Sołectwie Nieborów jest wiele ciekawych i godnych obejrzenia miejsc. Oto niektóre z nich...
Więcej zdjęć znajdziesz tutaj
Kościół w Nieborowie
Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych usytuowany jest w zachodniej części Nieborowa Wielkiego, na niewielkim wzgórzu. Świątynię zaprojektowali architekci W. Jagiełło i R. Orlewski. Jest to jednokondygnacyjna kaplica z wysokim czterospadowym dachem uwieńczonym wieżyczką. Wewnątrz kościoła znajduje się obraz Matki Bożej Wspomożycieli Wiernych. Ramy obrazu stanowią dwa anioły trzymające koronę nad głową Maryi. Ołtarz zdobi rzeźbiona monstrancja i dwie postacie aniołów. Na jednej ze ścian znajduje się obraz przedstawiający św. brata Alberta.

Punkty widokowe
Ze względu na uwarunkowania terenowe w Nieborowie znajduje się kilka punktów widokowych. Polecamy szczególnie dwa miejsca. Jeden punkt znajduje się na północno-wschodniej granicy sołectwa Nieborów i Hyżnego, opodal krzyża z 1853 roku. Patrząc z tego miejsca na południe zobaczyć można pejzaż Nieborowa. Spoglądając na północ widać panoramę Hyżnego. Inny punkt widokowy lokalizuje się w Nieborowie Wielkim na wzgórzu na południe od centrum wsi. Widać stąd pejzaż Nieborów i terenów aż po Brzezówkę.

Lasy
Atutem Nieborowa są rozległe kompleksy leśne. Są to lasy w większości mieszane. Rosną tu przeważnie: jodły, buki, sosny, modrzewie, graby i wiele innych gatunków drzew. W tutejszych lasach żyje wiele zwierząt począwszy od borsuków po sarny i jelenie. Z ptaków można spotkać: sójki, bażanty, myszołowy i krogulce. Latem rośnie tu wiele grzybów. Można odbywać długie leśne spacery i oddychać czystym powietrzem.


Kamieniołomy
Na terenie sołectwa znajduje się trzy kamieniołomy. Największy znajduje się w Nieborowie Małym przy drodze do Błażowej (jest jeszcze czynny). Drugi usytuowany jest na wzgórzu przy wjeździe do Nieborowa na tzw. Wygonie (mieszkańcy często tam urządzają ogniska). Trzeci kamieniołom znajduje się w lesie w Nieborowie Wielkim. Nie był już używany od kilkudziesięciu lat, dlatego jego wygląd jest bardzo zmieniony.

Boisko sportowe, plac zabaw
Dla nieborowskich dzieci i młodzieży został urządzony w Nieborowie Wielkim plac zabaw. Jest on szczególnie używany przez nie w okresie wakacji. Znajduje się tu także boisko do piłki nożnej i boisko do siatkówki, z których korzystają zarówno młodsi, jak i starsi obywatele Nieborowa.Klub strażaka
W długie, zimowe wieczory można czynnie spędzić czas przychodząc do byłej szkoły a obecnie Klubu Strażaka. Miejsce to odwiedzają zarówno starsi, jak i młodsi miszkańcy Sołectwa. Można tu spędzić czas w wieloraki sposób, na przykład zagrać w tenisa stołowego, bilarda, piłkarzyki bądź posłuchać muzyki. I wszystko nieodpłatnie. Serdecznie zapraszamy tu również wszelkich gości Nieborowa i okolic.
Miejsce na twoją reklamę [660 x 100 px]